Teslimat, Değişim, İade

TESLİMAT

Bijulüks sitesinden satın alınan ürünlerin teslimatı Türkiye içindedir. Ayrıca yurtdışı satışı da mevcuttur. Yurtdışı satışlarında müşterinin ileteceği kargo firması ile gönderim sağlanmaktadır. Yurtdışından alım yapacaksanız lütfen iletişime geçiniz. Yurtiçinde MNG Kargo tarafından gerçekleştirilecek ve adrese teslimat halinde ivedilikle 2-6 gün içinde teslim edilecektir. 

Bazı durumlarda satın alma işlemi birden fazla teslimat içerebilir, bu durumda siparişler farklı tarihlerde 7 ile 14 gün arasında teslim alınacaktır. Size sağlanacak olan kod ile sorgulama yapabilirsiniz.

Satış dönemleri ve promosyon zamanlarında teslimat süresi normalden uzun olabilir.

Teslimat sorunlarının (yanlış adresler, evde kimse yok, vb.) önüne geçmek için formu doğru şekilde doldurmalısınız. Ve mutlaka telefon numaranızı belirtmeniz önerilir.

Teslimat Ödemeyi Onayla düğmesine basılarak sipariş onaylanmadan ve kredi kartı veya banka kartı bilgileri girilmeden önce görüntülenen sipariş özet sayfasında görüntülenebilir.

Askeri üslere veya posta kutularına teslimat yapılamaz.

Teslimat ücretleri önceden bildirim yapılmaksızın istendiği zaman değiştirilebilir. Söz konusu değişiklik yardım sayfalarında ve bu Web Sayfasında yayınlanan sözleşmede görüntülendiği anda geçerli hale gelir. Her durumda, siparişin verildiği anda görüntülenen teslimat ücretleri geçerli olur.

ONLINE DEĞİŞİM VE/VEYA İADE POLİTİKASI

Değişim ve/veya iade şartları

Müşterilerin aldıkları ürünlerin imalattan kaynaklı hasarlı olması halinde,  Bijulüks, müşterilere ürünü 10 gün içinde aynı model le değiştirme imkanı sunar. Bijulüks kullanılmış veya hasarlı ürünlerin (kusur dışında) değişimini veya iadesini kabul edemez. 

İade ve değişim için öncelikli olarak bizimle iletişime geçmek zorunludur.

Bir modelin başka bir modelle değiştirilmesi mümkün değildir. Başka bir ürünle değiştirmek için geri ödeme adımlarını takip etmeniz ve yeni bir alım gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Satın alınan tüm ürünler iade edilirken dikkatli bir şekilde paketlenmelidir ve teslimat formunun veya iade formunun tam olarak doldurmalısınız.

Kargo ile değişimler ve iadeler

Rüstempaşa Mah. Marpuççular Cad. Marpuççular İşhanı No: 6 İç Kapı No: 2B24 Fatih / İstanbul

***Pakete iade formunun ve satın alma faturasının eklenmesi zorunludur.

MNG Kargo ile gönderim sağlanmışsa;

MNG Kargo şubelerine değişimler ve/veya iadeler

Ürünlerin imalattan kaynaklı hasarlı olması halinde, Türkiye çapında herhangi bir MNG Kargo şubesine teslim edilerek gerçekleştirilebilir. Bunun için Bijulüks, tarafından verilen kargo kodunu belirtmeniz gerekecektir.

Her iki iade sürecinde de pakete iade formunun ve satın alma faturasının eklenmesi zorunludur.

Aksi takdirde değişimlerin kabul edilmeyeceğini unutmayın.

Cayma hakkı

Alıcının ürünlerin imalattan kaynaklı hasarlı olması halinde, cayma hakkını kullanabilmesi için teslimat tarihinden itibaren 7 gün içinde ürünü iade etmek istediğini satıcıya bildirmesi zorunludur.

Bijulüks, alıcının talebini aldıktan sonra en geç 10 (on) gün içerisinde, ürünü iade alıp ürün bedeli ve iade kargo ücretini alıcıya hiçbir masraf yükletmeksizin ödemekle yükümlüdür.

Cayma hakkı, teslimattan sonra hasar görmüş ürünler için geçerli değildir.

Caymanın sonuçları

Ürünlerin imalattan kaynaklı hasarlı olması sebebiyle, Cayma halinde, müşteriye satın alma işleminden sonra alınan teslimat giderleri (müşteri tarafından sunduğumuz en ekonomik genel teslimat dışındaki bir teslimat şeklinin seçilmesinden kaynaklanan ek ücretler hariç olmak üzere) gecikmeksizin ve her durumda işbu sözleşmeden kaynaklanan cayma kararı hakkında bize bilgi verilen tarihten itibaren 10 gün içinde tamamen geri ödenir. Söz konusu geri ödemeyi, müşteri tarafından aksi açıkça belirtilmediği tarihte müşteri tarafından ilk işlemde kullanılan yöntemi kullanarak gerçekleştireceğiz. Hiçbir koşulda müşteri geri ödemeden kaynaklı bir masrafla karşı karşıya kalmaz. Geri ödemeyi ürünler alınana veya müşteri iade belgesi sunana kadar (hangisi daha önce ise) bekletebiliriz.

Müşteri ürünleri gecikmeksizin veya işbu sözleşmeden kaynaklanan cayma kararı hakkında bilgi verilen tarihten itibaren doğrudan iade etmeli veya teslim etmelidir. Ürünlerin söz konusu son tarih sona ermeden önce iade edilmesi halinde son tarihe riayet edildiği kabul edilecektir.

Geri Ödemeler

Ürünler alındığı anda Bijulüks, ürünlerin imalattan hatalı olup olmadığını kontrol eder; geri ödeme halinde ürün satın alınırken kullanılan ödeme yöntemi ile aynı yöntem kullanılarak satın alma tutarı iade edilecektir.

Geri ödeme süresi iadenizin depomuz tarafından alındığı tarih itibariyle ödeme yöntemine bağlı olarak 10 iş günü içinde gerçekleşir.  İade edilen ürünlerin durumu kontrol edildikten sonra, müşteri e-posta ile bilgilendirilir.

İade edilen ürünlerin geri ödemesi her zaman ürün satın alınırken kullanılan ödeme yöntemi ile aynı yöntem kullanılarak gerçekleştirilmektedir.

Bijulüks’ün yanlışlıkla sipariş edilenden farklı bir ürün göndermesi veya ürünün kalitesinin kabul edilemez olması halinde, Bijulüks, hatayı veya kusuru kontrol ettikten sonra iade edilen ürün fiyatını ve orantılı gönderim ücretlerinin belirli bir kısmı geri ödeyecektir. Hatalı veya kusurlu bir ürün normal posta ile iade edildiğinde, müşterinin pakete iade masraflarının makbuzunu eklemesi şartı ile Bijulüks ilgili posta ücretlerini geri öder. Lütfen posta ücretlerinin ürün geri ödendikten sonra geri ödeneceğine dikkat ediniz.